MEDYCZNY LEVEL UP - WARSZTATY Z PIELĘGNIARKAMI. CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W piątkowy poranek, 29 maja odbyło się niezwykłe wydarzenie dla młodzieży klas szóstych. Naszymi gośćmi były pielęgniarki pracujące na oddziale intensywnej terapii w Rybniku. Opowiedziały, jak ciężka jest praca w szpitalu, z jakimi wyrzeczeniami się wiąże, ale także jaką przynosi satysfakcję. Dzieci miały okazję zobaczyć przedmioty medyczne, na co dzień towarzyszące pracy w szpitalu: maseczki, rurki, pojemniki sterylne, wenflon, bańki, strzykawki... - każdy przedmiot został dokładnie omówiony. Dodatkowe fotografie sprzętu szpitalnego, łóżek czy zapisu EKG uświetniły spotkanie. Każdy uczestnik został przeszkolony z podstaw resuscytacji i pierwszej pomocy. "Ratowanie życia - taki jest cel naszej pracy - bardzo szczytny cel i wysoka adrenalina - są łzy szczęścia lub bólu, mnóstwo wyrzeczeń, ale warto!"
Wydarzenie odbyło się w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!