Logo Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim

WYSTAWA HENRYKI I DARIUSZA LANGRZYK

Ocena 0/5

Wystawa Henryki i Dariusza Langrzyk

 

10 czerwca 2011 r. w Galerii pod Fikusem odbył się wernisaż wystawy Henryki i Dariusza Langrzyk zatytułowanej Człowiek na papierze i płótnie. Jest to już druga wystawa Dariusza, lecz pierwsza w duecie z żoną, która zadebiutowała jako malarka. W sali multimedialnej Biblioteki spotkało się wielu przyjaciół i znajomych pary małżeńskiej. Były gratulacje, życzenia i słowa uznania. Na wernisaż przybyła również pani Jadwiga Pietrek, pod okiem której pani Henryka Langrzyk szlifuje swój talent w grupie twórczej PASJA w Radlinie. Kwiaty i życzenia przesłał prezydent Mieczysław Kieca, wielki pasjonat fotografii, który z racji obowiązków służbowych nie mógł być na spotkaniu osobiście. Gośćmi byli również członkowie stowarzyszenia FOTOBALANS, którego prezesem jest Dariusz Langrzyk, a także zaprzyjaźnieni członkowie klubu fotograficznego FORMAT z Rybnika. Motywem przewodnim fotografii są ludzie wykluczeni społecznie, żyjący obok nas, których twarze nierzadko obrazują cały balast i zakręty życia. W zderzeniu z czarno-białymi zdjęciami – kolorowe, przepiękne obrazy kobiet w malarstwie Henryki Langrzyk. Są to przeważnie kopie znanych dzieł – portretów, postaci, w których można dostrzec własny rys artystki.

Galeria zdjęć

Wystawa Henryki i Dariusza Langrzyk 1 Wystawa Henryki i Dariusza Langrzyk 2 Wystawa Henryki i Dariusza Langrzyk 3 Wystawa Henryki i Dariusza Langrzyk 4
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności