Logo Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim

LISTOPADOWE WSPOMNIENIE LATA. MALARSTWO JADWIGI BARTECZKO

Ocena 0/5

 

Listopadowe wspomnienie lata

 

Jadwiga Barteczko – malarstwem interesuje się odkąd pamięta. Malowała różnymi technikami, najbardziej lubi projektowanie wzorów witraży i malowanie farbami olejnymi na płótnie lub płycie.Ostatnio  maluje za pomocą szpachelki, i w tej technice powstają ostatnie prace. Interesuje się malarstwem  impresjonistów i secesją, ostatnio również malarstwem  współczesnym.

„Moje obrazy maluję farbami olejnymi na płótnie bawełnianym lub lnianym naciągniętym na sosnowy blejtram z klinami. Część prac namalowałam przy użyciu szpachli – mają one grubą, zróżnicowaną strukturę, gdyż często składają się  z kilku warstw; dzięki odpowiedniemu, najczęściej bocznemu podświetleniu często mogę uzyskać naprawdę ciekawe efekty, gdy obraz wisi już na ścianie…”

W swoich obrazach chce uchwycić piękno otaczającego świata, zatrzymać ulotny nastrój, pamiętne chwile. Lubi kwiaty i zwierzęta. Ma  duży ogród, który sama projektowała i który jest wielką dumą i jednocześnie  źródłem inspiracji. Lubi również upiększać swój dom.

 

 

Galeria zdjęć

Listopadowe wspomnienie lata 2 Listopadowe wspomnienie lata 3 Listopadowe wspomnienie lata 4 Listopadowe wspomnienie lata 5
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności